Składanie mebli oraz ich montaż to precyzyjna praca, która często wymaga pomocy fachowca.


Montaż mebli we Wrocławiu przeprowadzamy dla klientów indywidualnych, firm i instytucji publicznych. Skręcamy, składamy, montujemy i instalujemy meble wszystkich marek z dużych sklepów jak i meble na wymiar. Dostosowując się do wymagań rynku, dokładamy wszelkich starań aby zgłoszenia załatwiać możliwie szybko. Zainteresowanym klientom wystawiamy rachunki i pisemne gwarancje.

meblościanka Składanie mebli to usługa, w której nie ma miejsca na dowolność. Tylko działania przemyślane i sprawdzone gwarantują bezproblemowe oraz bezpieczne użytkowanie. W tej materii bardzo ważne jest bezpieczeństwo użytkowania. Połączenia elementów należy odpowiednio mocno dokręcić a w razie konieczności wzmocnić przez dodanie wspornika, kątownika czy śrubki. W wielu meblach "plecy" to też element konstrukcyjny o czym się zapomina i zbija na 4 gwoździe co może prowadzić do samoistnego złożenia w trybie "demolka". Składanie mebli nie kończy sie też z chwilą złożenia i postawienia go pod ścianą ponieważ nie przymocowany może się przewrócić a nikomu nie trzeba tłumaczyć jakie szkody to spowoduje nie wspominając o zagrożeniu zdrowia i życia ludzi. Tak więc fachowy montaż mebli gwarantuje bezpieczeństwo.


szafka z bliska Nie mniej istotne jest prawidłowe działanie zgodne z oczekiwaniami przez cały okres eksploatacji mebla. W przeciwieństwie np. do budownictwa gdzie różnica 5 milimetrów na nikim nie robi wrażenia, meblarstwo tej wielkości nie akceptuje. Przykładowo aby szuflada działała prawidłowo i bezawaryjnie różnica w równoległym położeniu prowadnic nie może przekraczać 1 milimetra. To tylko jeden niewielki przykład z jaką precyzją mamy do czynienia jeśli chodzi o bezawaryjną pracę. Precyzja to też estetyka. Równe i identyczne szczeliny pomiędzy frontami to najbardziej widoczny przykład. A to ostatecznie jest miłym dla oka efektem końcowym o co zadba tylko profesjonalny montaż mebli przeprowadzony przez naszą wykwalifikowaną kadrę.


Jak montujemy meble?

Pracę zawsze zaczynamy od zabezpieczenia miejsca montażu, tak aby podczas manewrowania niczego nie uszkodzić. Jednak ze względu na ingerencyjny charakter pracy usprawiedliwia się niewielkie otarcia ścian i sufitów. Następnie ostrożnie wyjmujemy elementy z paczki sprawdzając je pod kątem uszkodzeń przy transporcie. monter Jeżeli okazuje się, że w wyniku transportu elementy są uszkodzone (przeważnie są to utrącone narożniki i/lub porysowane powierzchnie) to jesteśmy w stanie szybko je naprawić a nawet dorobić poszczególne elementy. Zadrapania i rysy niwelujemy specjalistycznymi markerami. Po zweryfikowaniu elementów przystępujemy do skręcania mebli. Zdając sobie sprawę, że działamy w pomieszczeniach mieszkalnych staramy się aby każda czynność była jak najmniej uciążliwa np. zawsze stosujemy przemysłowe odkurzacze aby możliwe najmniej pyłu unosiło się w powietrzu. Wykonany montaż prezentujemy klientowi wraz z informacja jak należy używać mebla zgodnie z przeznaczeniem oraz tak aby służył długo, bezawaryjnie i bezpiecznie. Przy pracy zwracamy dużą uwagę na estetykę i szczegóły, a dzięki wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi, zawsze osiągamy doskonały efekt. Na koniec pozostaje tylko precyzyjne wyregulowanie frontów tak aby wszystkie szczeliny miedzy nimi były jednakowe i już możemy cieszyć się z dobrze wykonanej pracy a klienci z ładnych mebli. Po montażu pozostawiamy po sobie tylko i wyłącznie porządek. Mebel estetycznie złożony i prawidłowo zamontowany to cel, do którego dążymy za każdym razem.


Demontaż mebli i transport.

Świadczymy również usługę demontażu mebli i ich transport. W niektórych przypadkach może się to okazać niemożliwe ze względu na bardzo dobrze wykonane połączenia elementów mebli i wysokie prawdopodobieństwo ich zniszczenia przy próbie rozmontowania. Na przykładzie mebla skręcanego i sklejonego istnieje możliwość, że kołki nie zostały wklejone i demontaż potrwa tyle ile rozkręcenie metalowych złączy. Natomiast jeżeli kołki zostały wklejone to demontaż może okazać się destrukcyjny i nie będzie możliwości ponownego montażu. Oczywiście jest wiele czynników warunkujących możliwość rozbicia połączeń klejonych i powodzenia przedsięwzięcia ale należy się nastawić na mniejsze lub większe uszkodzenia. Meble zdemontowane i/lub rozkręcone możemy przetransportować naszym busem co niesie korzyść dla klienta ponieważ odbywa się w ramach jednej firmy tym samym jest tańsze. Ponowny montaż mebli przeprowadzamy na nowym miejscu i zamykamy tym samym całą usługę.

montaż mebli