Szafy robione na wymiar to idealne rozwiązanie wykorzystujące dostępną przestrzeń.


Szafa ze skosem Dzisiejsze trendy w budownictwie i galopujące ceny metra kwadratowego mieszkań zmuszają nas do maksymalnego wykorzystania dostępnej powierzchni do przechowywania sprzętu domowego użytku, ubrań, odzieży sezonowej czy sportowej. Aby to uzyskać najlepszym rozwiązaniem jest szafa zabudowana do sufitu. Pomieszczenia przeważnie mają 2,5 m wysokości a czasem więcej przez co idealnie nadają się na szafę do zabudowy.


Zasadniczo szafy na wymiar możemy podzielić na dwa typy. Szafy wnękowe - wykorzystujące ściany, podłogę i sufit jako elementy konstrukcyjne oraz szafy pełne - zbudowane w całości z płyt (boki, wieńce, plecy). Osobą kwestią jest rodzaj zamykania szaf ale to potem, skupmy się na wnętrzu szafy.
Szafa na akta Standardowym materiałem jest tutaj płyta wiórowa, dwustronnie laminowana i oklejana na brzegach obrzeżem z pcv. Ogromną zaletą tego materiału jest możliwość doboru dekoru do preferencji użytkownika. Płyty są odporne na ścieranie i łatwe w utrzymaniu czystości przez co idealnie nadają się do tego typu zastosowań a ponadto posiadają niezbędne atesty i pozwolenia do stosowania w meblarstwie. Wnętrza szaf możemy dowolnie dzielić na większe i mniejsze przestrzenie oraz dopasować do posiadanych sprzętów aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Przestrzenie na rzeczy wiszące mogą być dobrane pod indywidualne potrzeby a przestrzeń na samej górze w postaci pawlacza wykorzystać np. na narty i inne długie przedmioty. Mnogość akcesoriów sprawia, że we wnętrzu szafy znajdą swoje miejsce odkurzacze i rury do nich, żelazka i deski do prasowania, kosze na bieliznę, szuflady na buty, spodnie i krawaty oraz kosze cargo a nawet pantografy. Szafę możemy również doświetlić wewnątrz i na zewnątrz jeżeli tylko zaistnieje taka potrzeba. Możliwości są ogromne i należy pamiętać o tym, że tak naprawdę granice ustalamy sami.

Szafa w sypialni W przypadku gdy szafa nie będzie zamykana to konstrukcja szafy dla efektu wizualnego może być pogrubiona i dodatkowo oklejona innym obrzeżem aniżeli powierzchnia płyty, może być też wykonana w innej technologii na przykład z płyty mdf lakierowanej w dowolnym kolorze lub fornirowanej w najbardziej egzotycznych wzorach. Tutaj ogranicza nas wyobraźnia i zasobność portfela.




Drzwi przesuwane. Drzwi składane. Drzwi rozwierane.

Szafa w przedpokoju Do zamknięcia szaf najczęściej stosujemy drzwi przesuwane z dolnym torem jezdnym. Jest to rozwiązanie od lat stosowane i udoskonalane przez co elementy składowe drzwi jak np. wózki jezdne, mocowania czy profile są dopracowane a poprawnie użytkowane, są długowieczne. Do zamknięcia szaf stosujemy także drzwi rozwierane na zawiasach lub drzwi składane. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy z ergonomicznego punktu widzenia Szafa na segregatory ale zawsze należy patrzeć pod kątem naszej wygody. Naturalnie nie zawsze istnieje możliwość zastosowania każdego z tych systemów ale sytuacje niestandardowe zostawiamy do indywidualnego rozstrzygnięcia.


Ostatnią kwestią są wypełnienia drzwi przesuwanych i składanych oraz wykończenie drzwi rozwieranych a chodzi o to na jaki materiał będziemy patrzeć po domknięciu Szafa fornirowanadrzwi. Tutaj również mamy całą masę materiałów, faktur i kolorów do dyspozycji. Może to być ekonomiczna płyta wiórowa, lakierowana płyta mdf, ratan, szyba, szyba kolorowa, lustro lub dowolna grafika na jaką mamy ochotę. Po raz kolejny ogranicza nas wyobraźnia i zasobność portfela. Jedną ze składowych drzwi przesuwanych są profile (rączki). Wybór na dzień dzisiejszy jest ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie włącznie z doborem kolorystyki obramowania(profili poziomych i rączek) jak i torów górnych i dolnych. Wykończenie drzwi rozwieranych jest równie bogate co drzwi przesuwanych a może to być również płyta wiórowa, lakierowana lub fornirowana w najbardziej egzotyczny wzór świata.





Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Szafy na wymiar